Remont czy wykończenie mieszkania lub domu w stanie deweloperskim, wiąże się z etapem robót budowlanych. Podstawowym kłopotem są występujące w czasie prac nieczystości budowlane. Zgodnie z prawem, nie wolno wrzucać tego rodzaju śmieci do odpadów komunalnych czy segregowanych. Nieraz deweloper gwarantuje dostęp do zbiornika na odpady, tymczasem natomiast nie wszyscy zaczynają pracę w tymże samym czasie. Co zrobić, kiedy na działce nie ma już takiego zbiornika? Jak wybrać odpowiedni kontener i gdzie go zamówić?
Spis treści
Kubatura zbiornika na odpady budowlane
Do transportu śmieci budowlanych stosuje się rozmaitego typu zbiorników, jakie mają różnorodną kubaturę. Wielokrotnie wybierane są kontenery na gruz Wrocław o zawartości 7 metrów sześciennych na duże ilości śmieci budowlanych oraz remontowych. Można w nich trzymać również gruz oraz ziemię, natomiast chociażby nieczystości mieszane. Wielokrotnie pojemniki o tejże zawartości są używane do prac remontowych i porządkowych. W wypadku budowy, gdzie nie przewiduje się niezwykle dużej ilości śmieci, najlepiej jest wypożyczyć mniejsze kontenery na gruz Wrocław o zawartości 5 czy 2 metrów sześciennych.
Co wrzuca się do zbiornika na gruz czysty?
Zawsze wywóz gruzu czystego jest mniej kosztowny aniżeli w wypadku budowlanych odpadów zmieszanych. W wypadku wykonywania wielkich remontów, podczas których produkuje się znacznie więcej śmieci, należałoby zdecydować się na najem zbiornika na gruz zmieszany. Również można zamontować w nim tynki lub małe ilości ceramiki. Też do zbiornika wyrzucisz złom, butelki PET czy szklane, opakowania, płyty kartonowe oraz gipsowe (nie mogą stanowić więcej aniżeli 5% wszelkich odpadów).