MR-J2S-200A

Źródło: https://magsteron.pl/

Jakie parametry i funkcje ma serwowzmacniacz MR-J2S-200A?

MR-J2S-200A jest serwowzmacniaczem, który wyróżnia się całkowicie otwartą architekturą sprzętową oraz programową. Przekłada się to na prostotę i szybkość jego obsługi, a także wygodne dokumentowanie realizowanych projektów przy użyciu dedykowanego oprogramowania MR Configurator. Model opracowany przez firmę Mitsubishi posiada moc 200 W i zasilany jest 3-fazowo przez 230 V AC 50/60 Hz. Urządzenie to znajduje zastosowanie m.in. na liniach produkcyjnych, w obrabiarkach oraz maszynach ogólnoprzemysłowych.

Specyfikacja techniczna

Dostępny w naszej ofercie serwowzmacniacz Mitsubishi wykorzystuje szeregową komunikację RS-232C lub RS-422, a jego konfiguracja przeprowadzana jest za pomocą oprogramowania zainstalowanego na komputerze. Przy jego użyciu możesz realizować testy i monitorować stan pracy urządzenia, a także regulować poziom sygnału oraz go wzmacniać. Model ten posiada funkcję automatycznego dostrajania w czasie rzeczywistym, co znacząco ułatwia konfigurację sprzętu pod parametry serwomechanizmu. Urządzenie wyposażono również w absolutny enkoder pozycji o rozdzielczości 13107 impulsów, który przyczynia się do zwiększenia precyzji kontroli. Serwowzmacniacz ten może pracować na baterii, co gwarantuje powrót do wyjściowej pozycji po wystąpieniu awarii lub utracie zasilania.

Kontrola pozycji

Tryb kontroli pozycji pozwala na sterowanie kierunkiem i prędkością silnika, a także przeprowadzenie pozycjonowania z wykorzystaniem szybkiego ciągu impulsów o prędkości sięgającej 500 kp/s. Za sprawą funkcji wygładzania pozycji dla jednej maszyny możesz wybrać dwa różne tryby działania. W ten sposób możesz uzyskać płynny start lub zatrzymanie pracy pod wpływem nagłego polecenia o zmianie położenia. Moment obrotowy jest ograniczany na serwowzmacniaczu poprzez zastosowanie obwodu cęgowego, co zabezpiecza tranzystor mocy w obwodzie głównym przed przeciążeniami – np. w skutek nagłego zahamowania lub przyspieszenia. Użytkownik może dowolnie zmieniać wartość graniczną momentu obrotowego, wykorzystując do tego zewnętrzne wejście analogowe.

Thanks for Reading

Enjoyed this post? Share it with your networks.