Odpylacze przemysłowe

Odpylacze przemysłowe to maszyny potrzebne w każdym zakładzie przemysłowym. Pracują, by uniknąć przedostawaniu się brudu oraz cząstek do obszaru wytwórczego. Odgrywają także funkcję w zwiększaniu fizycznego bezpieczeństwa ludzi oraz zapobieganiu skażeniu powietrza. Trzy ważne składniki przemysłowego odpylacza to dmuchawa, cyklon oraz zbiornik na worki filtracyjne. Dmuchawa tworzy ruch powietrza dookoła ścianki worka filtracyjnego, jaki składa części z atmosfery oraz ssie je do cyklonu, gdzie są rozdzielane wedle rozmaitych wymiarów. Odpylacze przemysłowe są dostarczane z różnorodnymi kształtami filtrów we współzależności od wielkości terenu przemysłowego oraz ilości zabrudzeń, jakie należy wyeliminować z przychodzącego powietrza.

Cyklony poziome oraz odpylacze komorowe

We współzależności od potrzeb w halach produkcyjnych mogą być wykorzystywane różnorodne typy cyklonów. Jeśli w powierzchni hali jest niewielkie miejsce na montaż cyklonów, to używane są cyklony poziome. Należy natomiast nadmienić, iż ich skuteczność to od 9000 do 330000 m3/h. Są one cyklonami pojedynczymi, lecz mają skierowany bieg ruchu. Odpylacze komorowe używane są jednak w miejscach, w jakich potrzebne jest odprowadzanie z powietrza dużych oraz ściernych pyłów.

Wkłady filtracyjne

Odpylacze ODM mogą być zaopatrzone w dwa typy filtrów: kasetki filtracyjne i protektory patronowe (plisowane). Ważną rozbieżnością pomiędzy nimi jest ich struktura. Kasetki filtracyjne składają się z paru rodzajów produktu – ilość rzędów wpływa na efektywność odpylania. Protektory patronowe mają postać rolki o niezwykle nierównej przestrzeni. Taka budowa filtra pozwoli maksymalnie powiększyć przestrzeń czyszczącą przy użyciu dość małej pojemności filtra.

Thanks for Reading

Enjoyed this post? Share it with your networks.